Kalvarijos sav.
Pamokų laikas

1.   8.30  -   9.15

2.   9.25  -  10.10

3. 10.20  -  11.05

4. 11.25  -  12.10

5. 12.30  -  13.15

6. 13.25  -  14.10

7. 14.15  -  15.00

El. dienynas
El. dienynas
Steigėjas
Steigėjas
Apklausos

Kaip vertinate mūsų paslaugas?

Apklausos rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...
Draugaukime
“Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologijų mokslų priemonėmis“
“Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologijų mokslų priemonėmis“

    Spalio 26 d. 5-10 klasių mokiniai, vadovaujami istorijos mokytojo Algimanto Babecko, susiruošė į edukacinę išvyką ,,Kaunas – laikinoji Lietuvos sostinė“, kurios tikslas susipažinti su Kauno miesto ir tarpukario Lietuvos istorija, aplankyti žymiausius istorinius objektus.

    Pakeliui į Kauną mokiniai nenuobodžiavo. Iš anksto žinodami kelionės tikslą ir maršrutą, jie knygose, internete ieškojo medžiagos apie Sūduvos krašto įžymias vietoves, garsius žmones. Pravažiuodami pro Nepriklausomybės akto signataro P. Klimo tėviškę, prisiminėme jo asmenybę ir veiklą, aplankėme prezidento K. Griniaus kapą ir paminklą Selemos kaime, apie sunkų Lietuvos pokario laikotarpį  kalbėjome prie  partizano J. Lukšos – Daumanto paminklo ir Skausmo kalnelio Veiveriuose.

    Netrukus pasiekėme Kauną. Lietuvos aviacijos muziejuje mokiniai susipažino su Lietuvos aviacijos istorija, įvairių markių skraidymo aparatais.

    Pasivaikščiojome po Kauno senamiestį, aplankėme Kauno pilį. Vytauto Didžiojo karo muziejuje klausėmės mokytojo pasakojimo apie archeologinius radinius, šaunamuosius ginklus, Lietuvos valstybės ir karybos istorijos raidą. Ne vienas mokinys pirmą kartą pamatė prie muziejaus degančią amžinąją ugnį, sužinojo jos prasmę, atpažino ne vieną iškilią Lietuvos asmenybę, kurioms Vienybės aikštėje pastatyti biustai. skverelyje galėjo apžiūrėti ne viename vadovėlyje matytą garsiąją J. Zikaro skulptūrą „Knygnešys“, knygnešių sienelę.

   Lankėmės Kauno IX forte, kuriame antrojo pasaulinio karo metais vokiečiai buvo įrengę kalėjimą. Čia kalėjo ir buvo nužudyta daugiausiai žydų tautybės žmonių. Šiurpūs požemiai, kalėjimo kameros, žuvusiųjų daiktai priminė skaudų Europos istorijos puslapį. Aplankėme ir paminklą, kuris simbolizuoja šios tautos tragediją. Mokiniai šiame muziejuje plačiau galėjo susipažinti ir su sovietinių okupacijų padariniais, mūsų tautos rezistencija.

    Mokiniai turėjo galimybę pasitikrinti istorijos žinias atsakydami į mokytojo pateiktus klausimus, dalyvauti žaidybinėse situacijose, laimėti nemažai prizų. Sugrįžę iš šios kelionės, manau, kad visi dar ilgai dalinsis patirtais įspūdžiais, o visą dieną vykusi gyva istorijos pamoka padės geriau pažinti Lietuvą ir suprasti jos istorinę praeitį.