Kalvarijos sav.
Pamokų laikas

1.   8.30  -   9.15

2.   9.25  -  10.10

3. 10.20  -  11.05

4. 11.25  -  12.10

5. 12.30  -  13.15

6. 13.25  -  14.10

7. 14.15  -  15.00

El. dienynas
El. dienynas
Steigėjas
Steigėjas
Apklausos

Kaip vertinate mūsų paslaugas?

Apklausos rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...
Draugaukime
“Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologijų mokslų priemonėmis“
“Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologijų mokslų priemonėmis“

Spalvotos Šv. Velykos…

 

 

 

 

 

 


Draugystė veža…


Aš tikrai myliu Lietuvą…

 

Žinių apie savo šalį niekada nebus per daug. Kaip ir meilės!

Žvelgiant į pasaulio rutulį mūsų valstybės reikia gerai paieškoti.

Svetimam – tai tik mažas taškelis žemėlapyje.

Savam – šalis, kurią tūkstantmečius kūrė žmonės.

O man, Lietuva – tai kraštas, kuriame gyvenu ir galiu sau pasakyti:

„Aš tikrai myliu Lietuvą…“

Virtualią viktoriną organizavo ir vedė

9-10 kl. auklėtojos Gerda ir Rūta

 


Kviečiame prisijungti prie sąmoningumo didinimo mėnesio Be patyčių 2021 ir stabdyti patyčias kartu!

Kviečiame dalyvauti viktorinoje

Viktorina


Laukiant Šv. Kalėdų…

     Din dilin, din dilin… Mažais žingsneliais atkeliauja Šv. Kalėdos. Mintyse – pirmosios snaigės, kalėdinės giesmės, dovanų idėjos, ore tvyrantis meduolių ir apelsinų kvapas, žėrinti žaliaskarė, o languose įsižiebusios švieselės…

     Šiais metais gražiausios metų šventės laukimas kitoks nei įprastai: be tradicinių renginių, be mokinių susibūrimų, bet su pamokomis, kurios įtraukia kiekvieną į spalvingą kalėdinių rankdarbių karuselę. Gruodžio mėnesį per nuotoliniu būdu vykusias technologijų pamokas 5,7,8, 10 klasių mokiniai kartu su mokytoja Gerda gamino skirtingus darbelius: eglutės puošmenas – žaisliukus (iš dirbtinio veltinio, popieriaus, siūlų), kalėdinius atvirukus bei mokėsi snaigių karpymo meno. O vyresnių klasių mokiniai pynė kalėdinius vainikus ir dalyvavo viktorinoje „Kalėdų laikotarpio apeigos ir papročiai“.

     Įsileiskime į namus šventinę nuotaiką ir pripildykime sielą džiugaus stebuklo laukimo…

Technologijų mokytoja Gerda

 

 

 

 

 


Kalėdinis Elfų protmūšis

Žiburėliai mirga mirga…

Kalėda jau glosto žirgą…

     Gruodžio 11 d. 4 klasės mokiniai buvo pakviesti dalyvauti kalėdiniame Elfų protmūšyje, kuriame turėjo atsakinėti į įvairius klausimus, susijusius su Kūčių ir Kalėdų tradicijomis, atlikti kūrybines užduotis (sukurti eglutę, supakuoti dovaną), susirungti žaidime „Taip ir Ne“ bei „išsiųsti“ palinkėjimą sau ir draugui…

     Tikime, kad protmūšio dalyviai patyrė daug smagių, gerų emocijų, pajuto artėjančių švenčių dvasią ir išsinešė namo kalėdinę laukimo nuotaiką.

                                                                                                         Socialinė pedagogė Rūta

 

 


Projektas „Dirbsiu saugiai“

     Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) pakviesti, įsitraukėme į projektą „Dirbsiu saugiai“. Taip prisidėjome prie saugaus darbo kultūros ugdymo.

     Lapkričio 9 dieną 5 klasės mokiniams vyko nuotolinė pamoka apie saugų darbą. Pamokos metu VDI Kauno teritorinio skyriaus vedėjas Adas Baliukevičius supažindino mokinius su darbuotojų saugos ir sveikatos pagrindais, su dažniausiai kylančiais pavojais darbe ir būdais, kaip galima tokių nelaimių išvengti. Buvo aptarta ir saugus elgesys mokinių veikloje: netaisyklingas sėdėjimas pamokoje ar dirbant kompiuteriu. Šioje pamokoje mokiniai atsakinėjo į pateiktus klausimus ir, žvelgdami į žaismingus paveikslėlius, apibūdino pavojus, aiškino, kas gali nutikti vienoje ar kitoje situacijoje. Buvo atkreiptas dėmesys ir į saugaus elgesio taisykles siekiant apsisaugoti nuo Covid–19 infekcijos. Kūrybiška ir aktyvi pamoka neleido mokiniams nuobodžiauti.

     O gruodžio 1-ąją dieną penktokai prisijungė į projekto „Dirbsiu saugiai“ nuotolinę viktoriną. Džiaugiamės, kad turėjome galimybę dalyvauti projekto veiklose.

Žmogaus saugos vyr. mokytoja Gerda Palšienė

 


Pašnekesys apie TOLERANCIJĄ

      Kiekvienais metais, lapkričio 16-ąją, minime Tolerancijos dieną. O kas yra Tolerancija vaiko akimis? Būtent šią dieną aiškinomės ir kartu su mokiniais ieškojome pačių paprasčiausių žodžių, kurie padėjo jiems suprasti Tolerancijos žodžio prasmę, kūrėme tolerantiškos mokyklos bendruomenės receptą – dėlionę. Vaikai ne tik stengėsi suvokti, kad mus supantys žmonės yra skirtingi savo išvaizda, požiūriu, tikėjimu, tradicijomis, bet ir turi mokėti juos suprasti, išgirsti, pažinti.

     Mes visi – esame tarsi dėlionė, sudaryta iš mažų skirtingų dalių, kurios turi būti pripildytos gerumo, pakantumo, meilės, mandagumo, pagarbos, atsakomybės prieš kitą žmogų. Tad skleiskime meilę visur, kur tik esame, kad kiekvienas, pabuvęs su mumis, išeitų nors šiek tiek laimingesnis…

                                                                     Socialinė pedagogė Rūta

 


Pyragų diena

    Lapkričio 6-ąją kviečiami visi prisijungti prie  „Pyrago dienos“ tradicijos. Mūsų mokyklos ketvirtokai su nekantrumu paminėjo šią dieną. Visi kartu kepė šokoladinius keksiukus, jais dalinosi, skanavo.

  

 


Tradicija tapusios Vokiečių kalbos dienos „Ö kaip öko?“

     Kasmet, spalio mėnesio pabaigoje, visoje Lietuvoje ypatingas dėmesys skiriamas vokiečių kalbai. Vokiečių kalbos dienų renginiai vyko ir mūsų mokykloje. Jau pirmąją šios iniciatyvos dieną mokiniai dirbo kūrybinėse „Öko – Basteln“ dirbtuvėlėse, kur iš popieriaus, kartono, siūlų, kaitrinių lempučių gamino dekoracijas ir prizus. Pasirinkdami medžiagas akcentavome, kad tvarumas, ekologiškumas ir kūrybiškumas – pagrindiniai šių metų Vokiečių kalbos dienų akcentai.

     Iniciatorių paskelbta sėklų ir arbatžolių akcija „Gamtos dovanos“ patraukė ir mūsų dėmesį. Nedelsdami kibome į darbą. Surinktas sėklas „Studentenblumen“ dėjome į ekologiškus maišelius ir padovanojome mokyklos bendruomenės nariams. Spalio 21 d. 9-10 klasės mokiniai per vokiečių kalbos pamokas gvildeno temas apie plastiką „Umwelt ohne Plastik“. Žiūrėdami filmą „Plastikmüll – so versinkt die Welt im Plastik“, vaikai aptarė, kas yra plastikas, kodėl jis yra mėgstamas ir tuo pačiu žalingas, kas gaminama iš plastiko, rašė patarimus, kaip galima gyventi tvariau. Naudodamiesi iš plastikinių puodelių pagaminta metodine medžiaga „Satzglieder Becher“, septintos klasės mokiniai sudarinėjo sakinius. O penktokai, kurie dar nesimoko vokiečių kalbos, ketvirtadienį buvo pakviesti į nuotaikingą popietę „Alle Kinder lernen Deutsch“. Nuobodžiauti nebuvo kada, nes mokiniai ir kalbėjo, ir dainavo, ir skaičiavo, ir žaidė, ir meistravo bei skanavo. Popietės pabaigoje džiaugėsi smagiai praleistu laiku ir gautais prizais, kuriuos pagamino vyresnių klasių mokiniai.

Vokiečių kalbos vyr. mokytoja Gerda

 

 

 


Gižų bendruomenės namuose…

     Spalio 16 d. 1–2 kl. mokiniai ir mokytoja lankėsi Gižų bendruomenės namuose. Vos tik atvykus į Gižus, mus sutiko bendruomenės namuose dirbanti ponia Virginija. Šios išvykos metu sužinojome istoriją apie šimtametę liepą. Vaikai sukluso, kuomet prasidėjo pasakojimas apie tai, ką saugo Prapuolenio dvaro svirno šikšnosparnis. Taip pat aplankėme mokyklos zoo sodą. Kelionės pabaigoje mokiniai išsikepė po meduolį – liepinuką ir visą kelionę vainikavo vaišės.

Vyr. mokytoja Aušra Adamavičienė

 

 


Viešnagė bibliotekoje

     Spalio 7 d.  1-2 kl. mokiniai kartu su mokytoja aplankė Kalvarijos viešosios bibliotekos vaikų skyrių. Šios pažintinės kelionės metu vaikai turėjo galimybę susipažinti su įvairiausiomis knygomis, bet labiausiai mokinių dėmesį prikaustė LEGO robotikos demonstracija ir žinoma populiarioji virtuali realybė.

Pradinių klasių vyr. mokytoja Aušra Adamavičienė

  

  


Mokytojų dienos rytmetys

     Kiemai, pražydę šermukšnio raudoniu, medžiai, pakvipę vėsa. Vėjai, pūsčiodami pageltusius lapus ir ridendami suskilusius kaštonus, tyliai šnabžda, jog atkeliavo ruduo, o kartu su juo – Mokytojo diena. Šis rytmetys priminė kelionę traukiniu. Bilietas, kuriame juodomis raidėmis įrašytas kelionės tikslas: Tu – Mokytojas, privertė suprasti, kad esi gyvas, kad gyventi turi dėl svajonių, kurios pildosi ir keičia žmogų. Moko išgyventi ir palikti gerumą, kaip nesibaigiantį rudeninių lapų šokį vėjo muzikoje ar tylų šnabždesį vaiko balse…

 9-10 kl. auklėtojos Rūta ir Gerda

  


Netradicinių vokiečių kalbos pamokų atgarsiai minint Europos kalbų dieną…

     Rugsėjo 26 dieną minima Europos kalbų diena. Šia diena siekiama paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, išugdyti pagarbą visoms Europos kalboms. „Die Sprache ist der Schlüssel zur Welt“ – kalba – tai raktas į pasaulį.

     Nors mokinių, kurie mokosi antrosios užsienio kalbos – vokiečių kalbos, mūsų mokykloje yra nedaug, tačiau kiekvienais metais minime Europos kalbų dieną vis kitaip. Šiemet, rugsėjo 23 d., 7, 9,10 klasių mokiniai dalyvavo netradicinėse vokiečių kalbos pamokose, kuriose diskutavo apie Europos kalbas, pateikė atsakymų į klausimą, kokių galimybių suteikia kalba. Mokinių nuomone, kalbų mokėjimas leidžia lengviau pritapti svetimoje šalyje, galima paprasčiau susirasti draugų, gauti darbą ir bendradarbiauti. Devintokai paminėjo, kad mokėdami daugiau kalbų, gali aktyviau įsitraukti į užsienio politiką. Po diskusijos 9-10 klasės mokiniai dalyvavo viktorinoje „Europos kalbos“. Užduotys buvo pateiktos dviems etapais: I-ojo turo klausimai buvo lengvesni, nes teisingą atsakymą mokiniai galėjo pasirinkti, o II–ajame ture buvo sudėtingiau, nes reikėjo gerai pasukti galveles ir pamąstyti, kaip į juos atsakyti. Daugiausiai teisingų atsakymų surinko 10 kl. mokinė Miglė Rožaitytė. O septintos klasės mokiniai dalyvavo kūrybinėje veikloje. Jie kūrė dėlionę apie Vokietiją: prisiminė pasisveikinimus, rašė įvairius vokiškus žodžius ir dialogus, piešė, spalvino ir liūdėjo, kad pamokos laikas labai greitai prabėgo.

Vokiečių kalbos vyr. mokytoja Gerda Palšienė

 


Dieninė vaikų vasaros poilsio stovykla „Mes vasaros vaikai“

     Vasara, atostogos – pats smagiausias metų laikas… Puiki nuotaika ir švelnumas – it saulė gėlėms… O džiaugsmas ir laimė vaikui – tarsi paukščiui sparnai.

     Vaiko emocijos yra pagrindinis asmenybės energijos šaltinis. Jas sukelia daiktai, situacijos, įvykiai, žmonės. Po sunkių ir išskirtinių mokslo metų, mokiniams reikia atgauti jėgas, sustiprinti imuninę sveikatą, patyrinėti aplinką. Pramogaujantys įvairaus amžiaus vaikai patiria daugybę malonių įspūdžių, o įvairūs ir nuotaikingi užsiėmimai ugdo vaiko savarankiškumą, pasitikėjimą savimi, bendravimo ir darbo komandoje įgūdžius.

     Rugpjūčio 18–21 d. Kalvarijos sav. Akmenynų pagrindinėje mokykloje vyko dieninė vaikų vasaros poilsio stovykla „Mes vasaros vaikai“. Vasaros stovyklos metu mokiniai dalyvavo orientacinio sporto varžybose, miklino protą, judino kūną lenktyniaudami protiniame – sportiniame žaidime „Finišo link“ bei pravėrė kūrybinių dirbtuvių duris… O emocinio raštingumo užsiėmime mokėsi atpažinti ir išreikšti savo emocijas per asmeninį patyrimą, be žodžių suprasti kitą, jo veide ir mimikoje įžvelgti, ką jaučia ir norėtų pasakyti šalia esantis. Tad buvo organizuojami įvairūs žaidimai, sudaromos simuliacinės situacijos, kurių dėka vaikai galėjo išgyventi įvairius jausmus. Taip pat vyko į mineralinio vandens versmėmis trykštantį Birštoną. Ten važinėjosi dviračiais po Žvėrinčiaus mišką, grožėjosi nuostabia gamta ir godžiai į savo krūtines traukė švarų ir jodu kvepiantį Birštono orą, susipažino su miesto istorija, išbandė organizmo grūdinimo procedūras pagal S. Kneipą, pabuvojo mineralinio vandens garinimo ir apžvalgos bokštuose, mėgavosi vandens pramogomis „Tulpės“ sanatorijoje. Nuvykę į nuotykių parką „Tarzaniją“ vaikai ne tik nugalėjo aukščio baimę tarp medžių įrengtose skirtingo sudėtingumo trasose, smagiai leidosi pašėlusiais kalneliais, bet ir dalyvavo kūrybiniame – edukaciniame užsiėmime „Akmens galia“. Klausydamiesi pasakojimo mokiniai pagilino geologijos žinias, susikūrė po unikalų meno kūrinį sau iš akmenėlių.

    O žėrinčios vaikų akys ir plačios šypsenos išdavė, kad jiems buvo labai smagu. Mes, projekto vadovės socialinė pedagogė Rūta ir mokytoja Gerda, džiaugiamės matydamos laimingus vaikus.

  

 

 


2019-2020 m. m.

„Prisikėlimo džiaugsmas prikėlė mus iš vienatvės ir silpnumo į stiprybę ir grožį…“

                                                                                                                        (Floyd W. Tomkins)

 


„Lietuva, kai aš Tave tariu…“

    Kovo 11 dieną visa Lietuva mini  ir švenčia Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Ši šventė visada minima ir mūsų mokykloje.  Kovo 10 d. vyko literatūrinė kompozicija „Lietuva, kai aš Tave tariu…“.

 

 

 

 

 


Viktorina „Kalbos skrynią atvėrus“

    Kovo 6 d. 5-10 klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje „Kalbos skrynią atvėrus“, skirtą Gimtosios kalbos dienai paminėti. Viktorinoje varžėsi keturios komandos: „Pelėdžiukai“, „Smalsiukai“, „Vyturiukai“, „Kalbos turistai“. Dalyviai turėjo atlikti įvairias užduotis: atsakyti į klausimus, išspręsti kryžiažodį „Kaip rengiamės?“, surasti pasislėpusius priešdėlius, atpažinti lietuvių rašytojus, įspėti žodžius pagal piešinius, atkurti visas Maironio eilėraščio „Trakų pilis“ I–ojo posmelio eilutes ir kitas užduotis. Užduotys reikalavo parodyti dalyvių gudrumą ir vikrumą. Vertinimo komisija suskaičiavo, kad daugiausia taškų surinko „Vyturiukų“ komanda. Nugalėtojai apdovanoti diplomais ir saldžiomis dovanėlėmis.

    Viktorina suteikė progą žaismingai mokytis, padėjo įtvirtinti lietuvių kalbos ir literatūros žinias.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

 

 

 


Kaziuko mugė

    Kovo 4 d. mokykloje šurmuliavo jau tradicine tapusi Kaziuko mugė. Mugei ruošėsi mokiniai, jų tėveliai, pedagogai. Prekyba virte virė, daugiausia buvo prekiaujama įvairiausiais kepiniais, rankų darbo įvairiais dirbiniais: skirtukais knygoms, mezginiais, papuošalais iš karoliukų. Netrūko ir pirkėjų. Džiaugėsi skanėstais bei kitomis įsigytomis gėrybėmis. Visi liko patenkinti ir džiaugėsi gera nuotaika.


Žiū, pavasaris ateina!

    – Ei, greičiau visi iš gryčių, šiandien žiemą reik išvyti, – taip Kanapinis su Lašininiu kvietė visus švęsti Užgavėnių šventę. Nuo seno ši šventė švenčiama triukšmingai, linksmai, nes tikėta, jei Gavėnia bus sutikta sočiai ir gerai pasilinksminus, tai vasarą nieko nestigs.

    Nepabijoję lietaus ir vėjo, mokyklos bendruomenės nariai rinkosi į popietę „Žiū, pavasaris ateina!“. Šokom, dūkom, varžėmės, kurio komanda (Kanapinio ar Lašininio) geriau trauks virvę ar geriau vožtels priešininkui su maišu, o prisidūkę ir prisišokę stiprinomės riebiais blynais ir kitais gardėsiais, linksmi stebėjom, kaip ugnis pasiglemžia Morę. o kartu su ja ir visus negerus poelgius, pykčius, pavydą…

Kanapinis (soc. pedagogė Rūta) ir Lašininis (mokytoja Gerda)


Pėsčiųjų žygis į Nepriklausomybės akto signataro P. Klimo tėviškę

    Vasario 16-oji – tai svarbi šventė kiekvienam, kuri kviečia akimirkai sustoti istorijos tėkmėje ir prisiminti tuos žmones, kurie dėjo visas pastangas, kad galėtume gyventi nepriklausomoje savarankiškoje Lietuvoje. Kiekvienais metais ieškome vis kitokių Vasario 16-osios – Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimo būdų. Šiemet, šią ypatingą Tėvynei dieną, mūsų mokyklos mokiniai, nepabūgę šalto ir gūsingo vėjo, ankstyvą Vasario 16-osios rytą dalyvavo Kalvarijos vaikų ir jaunimo klubo „Arka“ organizuotame pėsčiųjų žygyje į Nepriklausomybės akto signataro P. Klimo tėviškę. Didžiuojamės savo mokiniais ir tikime, kad šis žygis taps tradiciniu renginiu.

                                                                                                                        Socialinė pedagogė Rūta


Vasario 16-osios minėjimas mokykloje

    Vasario 13 dieną mūsų mokykloje paminėta Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo diena. 5-10 klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje „Tu – mano Lietuva“.


Ekskursija ,,Gyvoji Sūduvos istorija“

    Mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo edukacinėje išvykoje ,,Gyvoji Sūduvos istorija“, kurios tikslas susipažinti su Sūduvos ir Marijampolės miesto istorine praeitimi, aplankyti žymiausius turistinius objektus.

    Iš anksto žinodami kelionės tikslą ir maršrutą, mokiniai ieškojo medžiagos apie Sūduvos įžymias vietoves, garsius žmones, šio krašto XIX-XX a. įvykius. Pakeliui į Marijampolę ekskursantai nenuobodžiavo. Prisiminė Kalvarijos miesto istoriją, Nepriklausomybės akto signataro P. Klimo asmenybę ir veiklą, sunkų Lietuvos pokario laikotarpį, kalbėjo apie partizano J. Lukšos- Daumanto kelią.

    Tauro apygardos partizanų ir tremties muziejuje susipažino su tremtinių ir partizanų kovų laikotarpio relikvijomis, ginklais, archyviniais dokumentais, sovietinių okupacijų padariniais, mūsų tautos rezistencija. Apžiūrėjo kraštotyros muziejaus ekspoziciją ,,Marijampolės aukso amžius“, aplankė ir Lietuvos Prezidento K. Griniaus memorialinį muziejų. Vytauto Didžiojo ir Ramybės parkuose susipažino su istorinės atminties įamžinimo paminklais, o senosiose miesto kapinėse sustojo prie Žemaitės ir R. Juknevičiaus kapų.

    Ekskursijos metu mokiniai pagilino savo istorijos žinias, sustiprėjo noras daugiau domėtis savo krašto praeitimi, įdomiai ir turiningai praleido laiką. Ekskursiją suorganizavo istorijos mokytojas Algimantas Babeckas.

  


Atmintis gyva, nes liudija

  Mokykloje paminėta Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena. Ryto tamsą sklaidė languose įsižiebusios atminimo žvakės, fotonuotraukomis prabilo stendas mokyklos foje… Pirmą pamoką mokiniai salėje stebėjo filmą “Pamoka Laisvei”. Tylos minute pagerbti žuvusieji.


Kalėdinių renginių diena „Jaukios baltos Kalėdos Vilniuje“

   Kaip ir kasmet, taip ir šiais metais Kalėdinių renginių virtinė nuaidėjo per visą Lietuvą ir kūrė Kalėdinę nuotaiką kiekvienam. Gruodžio 20 d. mūsų mokyklos 5-10 klasių mokiniai su savo klasių vadovais keliavo į Vilnių.

   Apsilankėme Valstybės pažinimo centro parodoje „Nepamirštamos ateitys: Lietuvos šimtmečio vizijos!, pramogavome laisvalaikio ir poilsio zonoje „Akropolio ledo arena“, žiūrėjome filmą „Last Christmas“ moderniame kino centre „Forum Cinema Akropolis“, vaikščiojome po Kalėdų miestelį ir grožėjomės tviskančia eglute Katedros aikštėje. Nors sniego ir nebuvo, bet džiaugėmės jaukia, Kalėdomis alsuojančia dvasia.

Mokytoja Gerda Palšienė

 


Projekto įgyvendinimas

   Jau penkerius metus mūsų mokykla dalyvauja ir įgyvendina savivaldybių visuomenės sveikatos programos rėmimo specialiosios programos projektą „Aš noriu, galiu ir turiu būti sveikas“.

   Projekto veiklomis siekiame formuoti teigiamą mokinių požiūrį į fizinio aktyvumo būtinybę bei jo stoką jaunimo tarpe, skatiname paauglių aktyvumą pertraukų metu. Už lėšas, gautas iš projekto, įsigijome teniso stalą. O lapkričio – gruodžio mėnesiais mokykloje organizavome stalo teniso turnyrą, kuriam teisėjavo fizinio ugdymo mokytojas N. Šidlauskas.

Turnyro nugalėtojais tapo 5 -7 kl.:

Dovydas Zaicevas – I vieta

Jonė Leonavičiūtė – II vieta

Aistė Portnovaitė – III vieta

8–10 kl.:

Haroldas Barkevičius – I vieta

Mantvydas Leonavičius –  II vieta

Aurimas Karpavičius – III vieta

Visi turnyro dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais, o nugalėtojams įteiktos atminimo dovanėlės.

Socialinė pedagogė (projekto vadovė) Rūta

 

 


Šventinė iniciatyva „Dalinkis gerumu“

   Šv. Kalėdos – ypatinga šventė. Ji skatina pasidalinti gerumu, meile ne tik su artimaisiais žmonėmis, bet ir su visais šalia esančiais. Gruodžio 16 – 20 d. mūsų mokykloje pajusti šventinę nuotaiką širdyje padėjo geri darbai. Per technologijų pamokas 5-10 klasių mokiniai su mokytoja Gerda kepė ir dekoravo imbierinius sausainius, gamino kalėdinius atvirukus. Pabaigę darbus, pavaišino mokyklos bendruomenės narius, aplankė Akmenynų kaimo senjorus, dalinosi kalėdiniu džiaugsmu ir viltimi.

   Geras darbas nieko nekainuoja, bet kaip šiltas saulės spindulys sušildo kiekvieno širdį. Tegul nuoširdus žodis, atjauta, padėka, atsiprašymas, susitaikymas būna gražiausia kalėdinė dovana kiekvienam iš mūsų.

Technologijų mokytoja Gerda

 


Pamoka Akmenynų kultūros namuose

   Gruodžio 12 d. 1 ir 4 klasės mokiniai lankėsi Akmenynų kultūros namuose. Bendradarbiaujant su kultūrinės veiklos organizatore Vilma Zdaniene, mokiniams vyko integruotos lietuvių kalbos, dailės ir technologijų, muzikos pamokos. Tikslas – mokinius supažindinti su advento laikotarpio tradicijomis. Šios pamokos metu mokiniai sužinojo apie adventinio vainiko simboliką, žaidė žaidimus, minė mįsles, susijusias su šia tema.

   Šis apsilankymas ir pamoka netradicinėje aplinkoje paįvairino vaikų kasdienybę, papildė jų žinias kitomis mokymosi formomis.

Mokytoja Aušra Adamavičienė


Kalėdinės puošmenos iš gamtos dovanų

   Artėjant gražiausiai metų šventei – Šv. Kalėdoms, mokykloje svečiavosi floristė Inga Norkeliūnienė. 7–10 klasių mergaitės susipažino su floristo profesijos subtilybėmis. Susitikimo metu sužinojo, kad šiame darbe būtinas kruopštumas, kūrybingumas, atsakingumas. Žmogus, įgijęs šią profesiją, moka ne tik kurti puokštes, daryti originalias kompozicijas, bet ir išmano gėlių filosofiją.

   Žinodami, kad namams jaukumo suteikia rankų darbo papuošimai, nusprendėme gaminti kalėdinius vainikus. Vainikas – šviesos ir nesustojančio laiko simbolis. Floristė ragino į vainiko pynimą sudėti padėkas už gerus darbus, mintis bei supinti ateinančių metų viltis ir lūkesčius. Kaip teigė Inga, Šv. Kalėdos – blizganti, ryški šventė. Tačiau nereikia nutolti nuo to, kas yra natūralu.

   Klausydamos floristės paaiškinimų, pradėjome kurti kvepiantį šventės akcentą: pasiruošėme šiaudinį pagrindą, sukarpėme kėnio, eglės, pušies, tujų šakeles, pritvirtinome vielutę prie vainiko pagrindo ir taip žingsnis po žingsnio kūrėme norimo dydžio vainikus. O kai nupynėme, tada dekoravome įvairiomis natūraliomis gamtos medžiagomis (kankorėžiais, gilėmis, kaštonais, riešutais), prieskoniais (cinamono lazdelėmis, anyžių žvaigždutėmis, džiovintomis obuolių, apelsinų skiltelėmis) bei blizgiais, spalvotais burbulais.

   Dėkojame floristei Ingai Norkeliūnienei, kad su džiaugsmu dalijosi mintimis apie kalėdinių puošmenų kūrimą.

Technologijų mokytoja Gerda ir ugdymo karjerai koordinatorė Rūta

 


PROTMŪŠIS „AIDS – GERIAU ŽINOTI 19“

    Gruodžio 5 dieną mokykloje vyko protmūšis „AIDS – GERIAU ŽINOTI 19“, kurio tikslas – supažindinti mokinius su ŽIV, AIDS problema, užsikrėtimo ir apsisaugojimo būdais, o taip pat ugdyti toleranciją sergantiems AIDS.

   Protmūšyje dalyvavo 7-10 kl. mokiniai ir mokytojai. Pradžioje visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Alma pateikė išsamią ir apibendrintą informaciją apie ŽIV/AIDS, o paskui komandos turėjo įveikti intelektualias užduotis (išspręsti kryžiažodį, išnarplioti žodžių grandinėlę, sudėlioti pabirusius posakius apie sveikatą ir kt.) bei susirungti sportinėse rungtyse (beisbolo ir drakonų uodegų dvikovos), kurias paruošė socialinė pedagogė Rūta. Už dalyvavimą renginyje visos komandos gavo atminimo dovanėles, kuriomis pasirūpino visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Alma.

   Renginio metu visi dalyviai segėjo raudoną kaspiną – tarptautinį prevencijos ir solidarumo su užsikrėtusiais ŽIV ir sergančiais AIDS simbolį.

                                                                                             Socialinė pedagogė Rūta Klimaitė

       


Šv. Kūčių tradicijos ir papročiai

    Gruodžio 3 d. 5 klasės mokiniams vyko integruota technologijų, lietuvių kalbos ir literatūros pamoka. Pamokos tikslas buvo susipažinti su Šv. Kūčių tradicijomis Lietuvoje. Technologijų mokytoja Gerda papasakojo mokiniams apie kūčiukus – simbolinius duonos kepaliukus, kurie senovėje buvo skirti mirusiųjų vėlėms. Mokiniai sužinojo, kad kūčiukai buvo vadinami skirtingais pavadinimais: džiovinukais, kutasėliais, prėskučiais, galkutėmis, bambolikais, pyragiukais. Penktokai papasakojo apie savo šeimos tradicijas. Smalsu buvo išgirsti, kaip jie vadina šį unikalų lietuvių kepinį. Susipažinę su kūčiukų receptu, mokiniai skubėjo maišyti tešlą ir kepti prėskučius. Kol kepė tradicinis Šv. Kūčių patiekalas, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laura priminė, kad per Šv. Kūčias buvo ne tik gaminami patiekalai, bet ir menamos mįslės. Mokiniai prisiminė, kas yra tautosaka, kokie yra tautosakos žanrai. Išsamiau buvo supažindinti su mįslėmis. Išsiaiškino, kas yra mįslė, kada atsirado, kokia yra pati seniausia, kas yra užminimas ir įminimas, kokia kalba būdinga mįslėms, meninė ir kultūrinė reikšmė. Taip pat mokiniai dalyvavo mįslių viktorinoje.

   Ši pamoka suteikė daug gerų emocijų, ugdė mokinių kūrybiškumą, mokė bendradarbiauti. Susėdę prie šventinio stalo, aptarėme, kaip jautėsi mokiniai pamokoje. Integruota pamoka netradicinėje erdvėje buvo įdomi, nenuobodi ir kaip vaikai teigė – naudinga artėjant gražiausiai metų šventei.

                                                                                                                                            Mokytojos Laura ir Gerda

 


Netradicinė žmogaus saugos pamoka „Saugus elgesys buityje švenčių metu“

  Lapkričio 27 d. mokykloje svečiavosi Marijampolės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektorė Ilona Barauskienė. Pamokos metu buvo aptartas saugus elgesys su degiomis medžiagomis: žvakėmis, bengališkomis ugnelėmis, pirotechnikos priemonėmis. Mokiniai buvo supažindinti, kaip reikia elgtis masinių renginių metu, į ką svarbu atkreipti dėmesį, lankantis koncerte, sporto arenose, prekybos centruose. Kaip sakė inspektorė, reikia ne tik žinoti taisykles, bet ir jas gebėti pritaikyti praktikoje, elgtis saugiai. Mokiniai atsakinėjo į klausimus, atliko praktinę užduotį.

   Tikėkimės, kad artėjančių švenčių metu gautas žinias pritaikysime praktikoje, būsime atidūs ir saugūs.

 Žmogaus saugos vyr. mokytoja Gerda


„Tolerancijos švyturys“

    Lapkričio 15 d. minėjome Tolerancijos dieną. Šių metų pilietinės iniciatyvos idėja, „ŠVYTURYS“. Švyturys kaip simbolis reiškia pagalbą, nes rodo kelią laivams, ieškantiems kranto, padeda neužplaukti ant seklumos. Taip ir žodis TOLERANCIJA savo prasme reiškia pakantumą, suteikia žmonėms gebėjimą visuomenėje sugyventi taikiai, priimti kitokį žmogų, kitokius požiūrius. Tolerancija, kaip švyturys saugus kelias laivams, taip ir žmonėms svarbi sąvoka, skatinanti pakantumą, gebėjimą išlaikyti pagarbą nepaisant skirtingų pažiūrų, tautybės, rasės, skirtingos religijos.

    Mūsų patys mažiausi ir 1–4 klasių mokiniai piešė piešinius su švyturiais. Vyresnių klasių mokiniai per klasės valandėles kūrė ketureilius apie švyturį, taip pat piešė piešinius, gamino švyturius, kuriuos ir pristatė. Pabaigoje buvo perskaitytas Bruno Ferrero pasakojimas „Pagalba“.

    Dėkojame mokyklos bendruomenei, prisijungusiai įgyvendinant pilietinės iniciatyvos idėją.

                                                                                                                                                          Mokinių taryba

 

   

 


„Pyragų diena“ – pasidalinkime gabalėliu gerumo!

   Kasmet, lapkričio 6-ąją, žiūrimiausia, socialiai atsakinga televizija TV3 organizuoja „Išsipildymo akcijos“ įkvėptą gražią iniciatyvą „Pyragų diena“. Prie šios akcijos prisijungė ir mūsų mokyklos bendruomenė. Ne tik antradienį, per technologijų pamokas mokiniai kepė pyragus, bet ir namuose į pagalbą pasikvietę mamas ar močiutes gamino skanėstus „Pyragų dienai“. Mokytojai taip pat neliko abejingi šiai akcijai. Surinkti 170 eurai bus padovanoti mažajai ligoniukei Edvilei Plikytei.

   Sakoma, kad geri darbai turtina kiekvieną žmogų. Ačiū visiems prisidėjusiems prie šio kilnaus darbo.

                                                                                                                                               Technologijų mokytoja Gerda


Europos kalbų labirintais

    Kalba – tai ir langas, ir raktas į pasaulį. Tik per kalbas galime pažinti svetimą tautą, svetimas kultūras.

   Jau tradicija tapęs Europos kalbų dienos paminėjimas, šiemet 5-10 klasių mokinius pakvietė į viktoriną „Europos kalbų labirintais“. Mokiniai trimis užsienio kalbomis gamino plakatus, surinkta informaciją pristatė savo draugams, atliko užduotis lietuvių, anglų, vokiečių ir rusų kalbomis, atlikę užduotis vaišinosi saldžiomis dovanomis.

Vokiečių kalbos vyr. mokytoja Gerda


Vokiečių kalbos dienos 2019

    Spalio 14 – 20 d. „Ö kaip vokiškai?“ pasklido po visą Lietuvą. Į mūsų mokyklą ši akcija atkeliavo taip pat. Jau treti metai pakvietėme mokyklos bendruomenę susibičiuliauti su vokiečių kalba. Sakoma, jei moki vokiečių kalbą, tuomet šiek tiek išmanai ir kitas germanų kalbas.

    Šiais metais pažvelgėme į vokiečių kalbą su šūkiu „Deutsch ist überall“. Spalio 14 d. rytą sveikinomės vokiškai, įteikėme pačių mokinių gamintas gėles su vokiečių vėliavos spalvomis. 9-10 klasės mokinių ir mokytojos paruošta informacija apie Vokietiją, vokiečius, įžymius miestus, žmones suteikė žinių ne tik besimokantiems šios užsienio kalbos, bet ir kitiems mokyklos mokiniams.

   O trečiadienį, spalio 16–ąją, žaidėme, dainavome, atsakinėjome į klausimus, skaitėme greitakalbes, lavinome kalbėjimo įgūdžius. Šeštos klasės mokiniui Laurynui buvo paskirtas žurnalisto iš Vokietijos vaidmuo. Jis kalbino mokytojus, mokinius ir domėjosi, kuo jie vardu, iš kur atvykę, kaip jiems sekasi. Šventės pabaigoje visų laukė žaidimas – loterija „Bingo“.

  Iniciatyvos organizatoriams sakome „Vielen Dank“. Jų įsteigti prizai ir skanėstai nudžiugino ne vieną mūsų mokyklos mokinį. Su nekantrumu lauksime kitų metų ir tradicija tapusių vokiečių kalbos dienų.

                                                                                                      Vokiečių kalbos vyr. mokytoja Gerda Palšienė


Sveikinimai Mokytojui

   Laiko sukimasis įvairiaspalviame gamtos fone kiekvienais metais stabteli ties Mokytoju. Įspūdinga laiko spalvų paletė ir mokytojo profesija – nedaloma visuma. Joje telpa gausybė gyvenimo spalvų ir atspalvių. Mokytojo pagalba tapoma kiekviena mokinio būties mozaika, kuri švyti ryškumu ir šiluma.