Mokykloje vyko integruotos biologijos ir technologijų pamokos, kurių metu mokiniai diskutavo apie paukščių ekologinę svarbą, inkilų kėlimo naudą ir būtinybę, susipažino su inkilų gaminimo principais ir patys konstravo bei dekoravo inkilus. Pamokose svečiavosi mokyklos mažieji mokiniai, kurie noriai įsijungė į inkilų gaminimo veiklą.
    Kodėl inkilus keliame? Nes mažai natūralių buveinių. Trūksta senų medžių su drevėmis, nėra kur perėti. Zylių ir varnėnų didelės populiacijos, bet kukučiai, pelėdos, žalvarniai yra priversti trauktis iš savo perėjimo vietų. Kertant medžius, jiems nesukuriamos papildomos sąlygos. Todėl inkilai yra savotiška skola ir padėka mūsų sparnuočiams už jų besąlygiškai didelę naudą ekosistemose.
Biologijos mokytoja Jolanta Rutkauskienė ir technologijų mokytoja Dalia Mandziukienė