Keliavimas – tai ne vien vaizdų matymas. Tai ilgalaikė pasaulėžiūros reforma.

Miriam Beard

Keliauti smagu. O ypač vaikams… Spalio 15 d. penktos klasės mokiniai išsiruošė į netradicinę klasės valandėlę po Molotovo gynybinės linijos bunkerį – muziejų. Čia jie susipažino su esančiais karo laikų eksponatais: ginklais ir jų dalimis, radijo ryšio technika, galėjo rankomis pačiupinėti granatą ir sviedinį, išklausė bunkerio – muziejaus atsiradimo istoriją, dalyvavo šovinių apkabos dėjimo rungtyje. Vėliau išėjo į žygį, kurio metu aplankė dar du bunkerius (Igorį ir Svetlaną), išbandė akies taiklumą šaudydami į taikinius.

Penktokai įsitikino, kad išvykos ne tik leidžia smagiai leisti laiką, suteikia nepamirštamų akimirkų, bet ir išjudina norą veikti. Jos tampa informacijos šaltiniu, sukelia norą domėtis, prisiliesti prie istorijos. O savo krašto pažinimas, kažko naujo atradimas, įspūdžiai – tai malonus bagažo turinys, kuris neslegia pečių.

Klasės auklėtoja, soc. pedagogė Rūta